Grecja last minute na lato 2013! Wakacje w Grecji!

Grecja – wszystko o Grecji znajdziesz tutaj! Zanim wybierzesz wakacje zobacz!
random header image

Wyspa Itaka

Itaka to grecka wyspa usytuowana na Morzu Jońskim, na zachód od wybrzeży Peloponezu. Wyspa ta wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich. Aby dostać się na wyspę Itaka, należy udać się do kefalońskiego miasta Fiskárdo z którego odpływa prom.

Ta niewielka wysepka, zajmująca zaledwie 96 km² tchnie spokojem i ciszą. Krajobraz jest górzysty, poprzecinany malowniczymi wąwozami. Choć wybrzeże wyspy oraz plaże są skaliste, nie odstrasza to miłośników snorkelingu, którzy wiedzą, że najciekawsze gatunki fauny morskiej kryją się w zakamarkach.

Wyspa Itaka to również mnóstwo atrakcji i zabytków. Znajduje się tu słynne żródło Aretuzy, grota Eumajosa i Nimf. Na wyspie warto szczególnie odwiedzić stolicę Vathi, w której znajduje się zabytkowa starówka oraz liczne muzea. Prócz wartych zobaczenia zabytków wyspa Itaka ma do zaoferowania każdemu najładniejsze plaże są to: Deksa, Loutsa oraz Skinos. Nie ma tu hucznych dyskotek, przeważają raczej ciche tawerny z bogatą ofertą gastronomiczną. Także pobyt na wyspie jest ciekawą propozycją dla osób szukających spokoju i ciszy.